in

Blues-Rock’ın en leziz örneklerinden biri; The Black Keys

Cuma akşamına ne yakışır? … Eğer dışarıda bir plan yaptıysanız Cuma akşamına arkadaşlar, şarap ve müzik, yakışır. Eğer evdeyseniz dvd veya yine şarap ve güzel müzik yakışır.

Cuma akşamını evde geçirecekler için güzel müziğe bir örnek verelim o zaman; Son zamanlarda bizim de sıkça dinlediğimiz The Black Keys.

Karşımızda Blues-Rock’ın en leziz örneklerinden biri var.

Cuma akşamını evde geçirecekler için güzel müziğe bir örnek verelim o zaman; Son zamanlarda bizim de sıkça dinlediğimiz The Black Keys.

Karşımızda Blues-Rock’ın en leziz örneklerinden biri var.

The Black Keys, vokal/gitar’ da Dan Auerbach, prodüktör/davul’da Patrick Carney’ den oluşan bir Amerikan rock grubu. Grup 2001 yılında Ohio’da kurulmuş. Ekim 2011 itibarıyle, Amerika’da 2 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşmış. Soul ve funk elementlerini rock formlarıyla ustaca birleştirdikleri ilk albümleri “The Big Come Up” 2002′de piyasaya çıkmış. Bağımsız bir rock grubu için albüm iyi bir başarı yakalamış. Kendilerine özgü soundları ve ilk albümlerinin başarısı sayesinde müzik piyasasında  dikkat çeken grup, aynı gün içerisinde ve 14 saat süren zorlu bir çalışma sonrasında ikinci albümleri “Thickfreakness” ı 2003 yılında çıkartmış. Yılın en iyilerinden birisi olarak gösterilen üçüncü The Black Keys albümü “Rubber Factory” 2004 yılında yayınlanmış. 2005 yılında piyasaya sürülen “Chulahoma” EP’si ve sonraki yıl yayınladıkları “Magic Potion” albümlerinin ardından iki yıl sessiz kalan grup, “Attack & Release” albümlerini 2008 yılında yayınlamış. 2010 yılında “Tighten Up” ve ”Howlin’ for You” single’ları ile piyasaya sürülen “Brothers” albümü ilk haftada 73.000 kopya satmış ve “Tighten Up” en başarılı single’ları olarak US Alternatif listelerinde ilk sıralara yükselmiş. Aralık 2010′da  The Black Keys, Grammy Ödülleri’nde “Best Rock Song” ve “Best Alternative Album” dallarında aday gösterilmiş. Rolling Stones dergisi “Brothers” albümünü, 2010 yılının en iyi albümlerinde 2.sırada göstermiş. Spin dergisi ise The Black Keys’i 2010 yılının en iyi grubu, “Artist Of The Year” ilan etmiş. The Black Keys yedinci stüdyo albümleri olan “El Camino” yu Mart 2011′de kaydetmeye başladı. Aralık 2011′de piyasaya çıkacak olan “El Camino” albümlerinin ilk single’ı “Lonely Boy” Ekim 2011′den itibaren radyolarda çalmaya başlamıştır.

Keyifli ve iyi müzik yaptıkları ortada… Size de The Black Keys ile, 70′ler – 90′lar arası blues-rock keyfiyle geçireceğiniz bir Cuma gecesi dilerim.

Z.

The Black Keys İle İlgili Kısa Bilgiler:

Stüdyo Albümleri

The Big Come Up (2002)

Thickfreakness (2003)

Rubber Factory (2004)

Magic Potion (2006)

Attack & Release (2008)

Brothers (2010)

El Camino (2011)

Single

“Leavin’ Trunk” · “She Said, She Said” · “Set You Free” · “Hard Row” · “Have Love Will Travel” · “10 A.M. Automatic” · “Till I Get My Way” · “Girl is On My Mind” · “Your Touch” ·“You’re the One” · “Just Got To Be” · “Strange Times” · “I Got Mine” · “Same Old Thing” · “Tighten Up” · “Howlin’ for You” · “Lonely Boy”

Websitesi

http://www.theblackkeys.com

http://www.myspace.com/theblackkeys


Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Zeynep Yesildere tarafından yazıldı.

Comments

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar

Drinkify – What Shoud I Drink?

Google Louis Daguerre’in 224. Doğum Gününü Kutluyor