in

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12 Şubat – 22 Şubat tarihleri arasında filmseverler ile buluşuyor.

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14 yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum…

Her yıl İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de Cinemaximum sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen “alternatif dağıtım ve paylaşım” projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30’dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

Türkiye’den Kısalar bölümüyle yüzlerce genç yönetmeni bir araya getiren !f, $15.000 ödüllü uluslararası yarışması !f Inspired / Keş!f ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ve tanınmış sinema profesyonellerini davet ederek İstanbul’u yenilikçi sinemanın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. 2014 yılının yeni yarışmalı bölümü Aşk & Başka Bi’ Dünya ise başka bir dünya hayaline tutkulu filmleri uluslararası bir paylaşım platformunda bir araya getiriyor.

 

!f film listeleri: http://www.ifistanbul.com/tr/cizelge/index.asp

Şimdiden herkese iyi seyirler dileriz.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek

87. Oscar Odülleri