in

George Michael Evinde Ölü Bulundu

2016… Sadece bu tarih bile bir çok şeyi açıklamaya yeter. Ne kadar uğursuz bir yıl oldu. Gerek kendi ülkemizde kaybettiğimiz yüzlerce insan. Gerekse dünyada olan felaketler, kaybedilenler… Bu sabah uyandığımda ise George Michael’ın da evinde ölü bulunduğunu öğrendim. Artık yeter 2016 bir an önce kurtulsak senden de yerini şöyle güzel bir yıla bıraksan.

George Michael Evinde Ölü Bulundu

Dünyaca ünlü sanatçı 53 yaşında hayatını kaybetti. Menajeri Michael Lippman, ünlü şarkıcının ölüm nedenini “kalp yetmezliği” olarak açıkladı. Oxfordshire’daki evinde hayatını kaybeden ünlü şarkıcının ölüm nedeni hakkında daha önce polisten yapılan açıklamada, “şüpheli bir durum” olmadığı belirtilmişti.

Polis açıklamasında, ambulansın, Michael’ın yaşadığı eve yerel saatle 13.42’de ulaştığı ancak 53 yaşındaki şarkıcı ölü bulunduğu belirtildi.

Sanırım o’nun anısına paylaşılabilecek en iyi parça Last Christmas olacaktır:

George Michael Kimdir?

George Michael, (d. 25 Haziran 1963, ö. 26 Aralık 2016) İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. Pop müzik tarihindeki en iyi ve en ünlü şarkıcılardan biri olarak gösterilir, aynı zamanda eski Wham! grubunun iki üyesinden biridir. Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou’dur.

Michael, sanat kariyeri boyunca sayısız rekor ve başarıya imza atmış, başta Grammy ve BRIT olmakla birçok ödül almış, 100 milyonu aşkın satış başarısı elde etmiştir. Michael, kariyeri boyunca “Last Christmas”, “Faith”, “Freedom”, “Jesus to a Child”, “Father Figure”, “Kissing a Fool” ve dünya çapında yedi milyon satan “Careless Whisper” gibi birçok önemli ve ünlü şarkıları yazmış, bestelemiş ve yorumlamıştır. Albümlerinden ikisi “Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm” isimli kitapta yer almıştır. Michael’in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere’de bir numaraya kadar yükselmiştir ve tüm şarkıları Top 40’da yer almıştır. Sadece Cowboys & Angels bu başarıyı yakayalayamamıştır, her ne kadar şarkı hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından hoş karşılanmış olsa da. George Michael hem ABD hem de İngiltere tarihinde en çok bir numara şarkı hiti olmuş müzisyenler arasındadır.

George Michael aynı zamanda birçok sanatçıya örnek olmuştur. Bunlar arasında Justin Timberlake, Roxette, Rick Astley, Enrique Iglesias, Ricky Martin, Ronan Keating, Spice Girls, ve Robbie Williams vardır. Madonna ve Michael Jackson ile birlikte MTV’nin kurulması ve video kliplerin 80’lerde gelişmesinde en büyük rolü olan üç şarkıcıdan biridir. Video kliplerindeki başarısı ona Video Vanguard ödülü kazandırmıştır. George Michael, bunun dışında siyasi görüşleri, yardım çalışmaları ile de dikkat çekmektedir.

Kaynak: Vikipedi

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

2017 Yurtdışı Bandrol Vergisi

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi İncelemesi