in

Soundgarden Festival 2012

Geçen yaz Teoman’ın da son konserini verdiği, büyük ilgi gören Babylon Soundgarden Festivali 2012 senesi içerisinde hem İstanbul’da hem de Ağustos ayında Çeşme Babylon Aya Yorgi’de düzenlenecek. Festival’in ilk ayağı The Parov Stelar Band, Oi Va Voi, Caravan Palace ve Büyük Ev Ablukada gibi grupların katılımıyla 26 Mayıs Cumartesi günü Maslak Parkorman’da gerçekleşecek. Parkorman’ın yeşillikleri ve sıcak atmosferiyle özlediğimiz festival tadını Babylon kalitesiyle İstanbullulara sunmaya hazırlanan Babylon Soundgarden, Swing İstanbul gösterileri ve güne yayılan birçok farklı eğlenceli aktivitesiyle İstanbul’da festival sezonunu açacak. Babylon Soundgarden Festival’in 40 TL’den başlayan avantajlı ön satış biletleri bugün Biletix üzerinden satışa çıkıyor.
The Parov Stelar Band

Parov Stelar’ın ilginç ve farklı müzikal dünyası, onu son senelerde Avusturya’nın en önemli müzisyenlerinden biri yaparken aynı zamanda Avrupa nu-jazz müzik arenasının aranan yıldızlarından biri haline getirdi. Stelar’ın şarkılarındaki sınırsız ve fantastik hikaye hâlâ devam ediyor, bazen mutlu ve gergin, bazen sinirli ve yaralayıcı. Albümlerinde Phoebe Hall, Billy Kern, Odette Di Maio, Miss Anita Rieglar ve Leena Conquest gibi isimlerle birlikte çalışan Parov Stelar, sample’larıyla da ünlü. Sahne performanslarında da bol bol sample’lara yer veren Parov Stelar, eleştirmenler tarafından sofistike ve çekici bir müzisyen olarak tanımlanıyor. Nisan ayında çıkaracağı son albümü The Princess ile Parov Stelar kalabalık kadrosu ve büyüleyici canlı performansıyla Babylon Soundgarden festivalinin en renkli performanslarından birine imza atacak.
Oi Va Voi

Londralı altı genç müzisyenin kimlik arayışlarının dahiyane sonucu olarak ortaya çıkan Oi Va Voi Digital Folklore ve Laughter Through Tears albümleri ile Çingenelerin dünyasına bambaşka bir kapıdan girerek dünya çapında büyük bir ün kazandı. Daha hiçbir albümleri yayınlanmadan,BBC Radio 3 World Music Boundry Crossing ve Listener kategorilerinde ödül alan Oi Va Voi, Yiddish konuşma dilinde “Aman Tanrım” anlamına geliyor. Ebeveynleri Yahudi göçmeni olan Oi Va Voi, kökenlerine bağlı kalarak bildiklerini, hissettiklerini, modern dünyanın diliyle, yaşadıkları anın argosuyla, şimdiki zamanı yakalayıp, geçmiş zamana yüz çevirmeden müziklerine taşıyorlar. Grup hala bazı Yahudi düğünlerinde bile performans sergiliyor. Grup, ‘Laughter Through Tears’ öncesi demo Cd’leri ‘Digital Folklore’ ve verdikleri konserlerle hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaştı. Müzikleri soul, ska, trip hop, drum’n bass ve Balkan ritimlerinin hoş bir kombinasyonundan oluşuyor.  Elbette, KT Tunstall, Earl Zinger, Majer Bogdansky ve Özbek pop vokal Sevara Nazarkhan gibi isimlerin albümlerine katkıda bulunduğunu da belirtmek gerek.
Sevilen grup Oi Va Voi Babylon Soundgarden’ın sıcak atmosferinde Parkorman’da yine gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.
Caravan Palace
Caravan Palace’ın müzikal hayatı yedi yıl önce Vial, Delaporte ve Payen’in sessiz filmlere müzik yapmak için işe alınmasıyla başladı. Böyle ilginç bir projeyle bir araya gelen üçlü; aralarınaMyspace ilanlarına başvuran yetenekli müzisyenler Sonia Fernandez Velasco, Arnaud Camille Chapelière ve Antoine Toustou’nun da katılmasının ardından 2008’de çıkış albümlerini yayınladı. Kendi isimlerini taşıyan albümleri geleneksel caza yakın sesler barındırması nedeniyle birçok övgü aldı ve Avrupa albüm listelerinde kendine kısa zamanda yer buldu. İkinci single’ları “Suzy”yi 2009’da yayınlayan Caravan Palace, 2011’de “Clash” EP’siyle ününe ün kattı ve takipçilerini 2012’de çıkacak “Panic”e hazırladı. Caz ve chill out birleştiren sound’larıyla, electro swing müzik türünün tartışmasız en iyilerinden Caravan Palace Babylon Soundgarden Festivali’nde eğlenceli performanslarıyla müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Büyük Ev Ablukada
İstanbul alternatif müzik camiasının en gizemli ve başarılı gruplarından bir fenomen haline gelen Büyük Ev Ablukada, Babylon’daki ses getiren performanslarına devam ediyor. Birçok klişeyi reddeden, henüz hiç bir albüm yayınlamayan, hiç röportaj vermeyen buna rağmen aykırı duruşları, sağlam müzikleri ve eğlenceli performanslarıyla adeta bir şehir efsanesine dönüşen Büyük Ev Ablukada, 26 Mayıs’ta akşamı Babylon Soundgarden festivali kapsamında Parkorman’da!

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Comments

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar

The Hobbit

Action Comics #1