in

Placebo Effect

Vodafone bugünlerde bizlere çok güzel haberlerle gelmeye devam ediyor. Istanbul Calling konserleri kapsamında bir çok ünlü grubu ülkemizde izleme fırsatı bulacağız bu yaz. Belki de en hareketli festival/konser sezonlarından biri olacak bu sene. Bu konserlerden birisi de yine Vodafone Istanbul Calling konserleri kapsamında uzun süre sonra ülkemize gelecek olan Placebo.

Biletler Biletix’te: http://www.biletix.com/etkinlik/PPVC9/ISTANBUL/tr

6 Grammy ödülü, 11 milyon albüm satışı, 6 stüdyo albümü ve tüm iniş ve çıkışlardan sonra Placebo tekrar müzik piyasasına baş döndüren bir yükşelişle girdi.

Molko, Olsdal ve Forrest’ın geçtiğimiz Nisan’da verdikleri konserler sonrasında grup, Sundance Film Festivali’ne davet edilerek Londra 02 Arena’da sevenleriyle buluştu. Bunun akabinde gelen yoğun talep grubun Avrupa turnesi ve Sziget, Rock En Seine gibi bir çok önemli festivalde headliner olarak yer almalarını sağladı.

Son olarak 2009 yılında yayınladıkları “Battle for the Sun” 10 ülkede 1 numaraya yükselirken 20 ülkede ilk 5’e girmeyi başardı ve Billboard Avrupa Müzik listesinde 2 hafta üst üste 1 numarada kaldı. Grup ayrıca “En iyi alternative grup” dalında MTV Müzik Ödülü sahibi.

Placebo geçtiğimiz son 15 yılda 8 tane dünya turnesi gerçekleştirdi ve bu sene 8. Dünya turnelerine çıkarak son albümlerini 44 farklı ülkede, 143 şov ve 2,5 milyondan fazla insana ulaştırdı. 2008’de Kamboçya’da başlayan turne, 2010 yılında Londra’da son buldu. Londra’daki son şov Ekim 2011 yılında yayınlanan “We Come in Pieces” DVD’si ile müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Placebo 2012 yılında 7. Stüdyo albümleri için prodüktör Adam Noble ile stüdyoya girerek çalışmalarını sürdürmekte.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Hayalet Hikayeleri – Kırmızı

2 Hours Before Neptune’den 60’lar