in

The Roadhouse Doors Sonrası

Geçen hafta The Doors Tribute konseri vardı. Öyle ya o cumartesi herkesin de plan yapacağı tuttu. Oraya gidiyoruz gel, şuradayız gel, yerdeyiz gel, gökteyiz gel… Bir gel gel dir o günü buldu. Bileti önceden almıştım ve konsere kesin gidecektim.  Bütün gel gel’lere The Doors Tribute konserine gideceğim, siz gelin dedim, Jim Morrison geliyor sanki, aman ne konsermiş dediler… Jim Morrison gelmedi tabi:) ama grubun içine o gece Jim Morrison’un ruhu girmişti sanki.

The Roadhouse Doors, İrlandalı bir grup ve en iyi The Doors Tribute grupları arasında. 24 Mart Cumartesi gecesi Hayal Bistro’dalardı. Mekandan hiç bahsetmeyeyim. Basık, havasız, kolonlardan sahne gözükmüyor ama bir sebepten ordayız işte, katlanıyor insan bir şekilde. Ama bir Roadhouse Blues, The End, Riders On The Storm dinlerken sürekli sağından, solundan, ayağına basarak birilerinin geçiyor olmasına katlanılmıyor artık. Madem bu kadar hareket edeceksiniz öne geçmeyin demek geliyor insanın içinden ama konser izlemeyi bilmiyoruz artık kabullendim bunu.

Grup yaklaşık iki buçuk saat aralıksız sahnede kaldı ve izlediğim en iyi tribute grupları arasına girdi, hatta en iyisi diyebilirim. Tribute gruplarının, tribute ettikleri grubu taklit etmeleri kaçınılmazdır ama bu grup taklitten öte ruhunda hissetmiş The Doors’u. Belki de o geceki performansları öyleydi bilmiyorum ama şarkılar yapay kaçmadı. Hatta İrlandalı vokal Peter McCoy, Jim Morrsion’un şairane Amerikan aksanını bile yapay kaçmadan yaşattı. Kızıldereli dansları, ani vokal çıkışları, yerde yuvarlanmaları da cabası. Hatta Love Me Two Times çalarken, bir ara, hayatımda ilk defa iyi ki o zamanlarda yaşamamışım diye düşündüm. The Doors’u canlı izlesem aklım kaçardı herhalde:)

Neler çaldılar derseniz, aklımda kalan bazıları; L.A. Woman, Riders on the Storm, Light My Fire, The End, Break on Through, Love Me Two Times, Touch Me, Five to One, Roadhouse Blues, Take It As It Comes, Alabama Song, Love Her Madly, Hello, I Love You, People Are Strange, Soul Kitchen, Who Do You Love, Moonlight Drive,When The Music’s Over, Gloria

Her adalı gibi onlar da İstanbul’u çok sevmişler. Bir daha geleceklerine dair bir duyum aldım, gelirlerse yine giderim, mutlaka da gidin derim.

Z.

Not: Seviyorum İrlandalıları:)

Grubun web sitesi http://www.theroadhousedoors.com

Gruptan bir performans ( Buradaki geceyle kıyaslanmaz, bira ve viskiyle orantılıdır muhetelemen:) … Bir de videoda görünen kıpırdamayan insanlara dikkatinizi çekerim!)

—————-

Kişisel blog: www.zeynepyesildere.com

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Zeynep Yesildere tarafından yazıldı.

Comments

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar

[Konser] Morrissey İstanbul

Bugün Kurt’ü Aniyoruz