in ,

Steam Türkiye’den Çekiliyor mu?

Aldığımız son bilgiye göre Steam’de muhteşem ekonomimize beyaz bayrağı çekip gitme kararı almış

Sevgili 2HBN oyuncu kitle okurları, bu sabah aldığımız bir haberle adeta yıkıldık. Steam Türkiye’den Çekiliyor mu? Yıllardır fiyatlarıyla bizleri orijinal oyunlara para vermeyi alıştıran Steam Türkiye pazarından çekilme kararını açıklamış az önce.

Gerçek mi bu haber? Steam Türkiye’den gidiyor mu?

Steam Türkiye’den Çekiliyor mu?

Uzun süredir dolar kurunu sabitleyip, bu şekilde ülkemizde tutunmaya çalışan platform artık yeter demiş. Platform ilk zamları 2022’de halen 1.8 TL olan dolar kurunu 10 TL’ye sabitlemişti. Fakat bu yazı yazılırken dolar yeni bir rekorla 28 TL’yi de aşmışken, atılan bu adım çok da yanlış görünmüyor.

Steam ‘in Türkiye pazarından çekilme açıklaması şöyle:

“Arjantin ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan yüksek kur oynamaları, oyun geliştiricilerinin bu para birimleri cinsinden uygun fiyatları seçmesini, sürekli güncel tutmasını çok güç bir hale getiriyor.”

Bizim suçumuz ne sevgili Steam?

Peki bundan sonra ne olacak?

Steam ülkemizden çekildikten sonra, tüm oyunları dolar kuru ile almaya devam edebileceğiz. Tabii bu oyunların fiyatlarında ciddi bir artışa neden olacak.

Steam oyun kütüphaneme birşey olur mu?

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de oyun kütüphanelerine (Steam Library) birşey olup olmayacağı. Hayır mevcut oyunlarınıza bir şey olmayacak.

Evet kalan son birkaç zevkimiz de birer birer elimizden kayıyor. Bakalım sırada neler var gitmeye hazırlanan?

Haber kaynağı ise şu linkte: Steam Support :: New USD Pricing For Argentina and Turkey beginning November 20th. (steampowered.com)

Steam elimizden gitmeden belki almak istersiniz: Don’t Starve Together Hızlı ve Etkili Başlangıç Rehberi

Evet durumlar böyle, biz biraz stok yapmak için şimdi Steam Store ‘a geçiyoruz. Sizler de aynı şeyi yapın derim. Daha güzel günlere uyanmak dileğiyle sevgili 2HBN ahalisi.

Kolay, ucuz ve pratik kostüm fikirleri!

Dave The Diver | Indie Oyunlar Dosyası