in

No Man’s Sky Kaynak Rehberi

2hbn No Man’s Sky Kaynak Rehberi sizlerle! Oyunun kendisinden çok bağımsız bir oyun stüdyosunun (Hello Games) pazarlama başarısı olarak akıllarda kalacak bir oyun No Man’s Sky. İçeriğinde bizi neler bekliyor, ne tarz bir oyun vb. bilgileri oyun çıkmadan önceki önizleme yazımızda anlatmıştık.

Bu yazıya da bir bakın: No Man’s Sky Önizleme Yazısı

Bu yazıdaysa, uzay boşluğunun ortasında kendini yalnız hissedenlere yönelik bir yol çizmeye çalıştık. (Yalnız değilsiniz <3 )

Tabii bir de oynarken arayıp da bulamadığımız, devamlı güncellemeye devam edeceğimiz maden rehberi hazırlayalım dedik. (Multi-tool’un yeni teknolojisi için Nickel mi gerekiyor? Ya nasıl bir şeydi bu nickel, neye benziyordu? Nickel ve daha fazla kaynak görselleri için sizi direkt sayfa 3’e alalım!)

nomanssky-gun-dogumu

Genel survival oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da ilk odağımız malzeme toplayacağımız alanları mümkün olduğu kadar artırabilmek. Yani gemimizi hızlıca değiştirip daha büyük depolu bir gemiye geçmemiz gerekiyor ve exosuit’imize de her fırsatta yeni alan eklememiz gerekiyor. Gemi işi nispeten daha basit – çok para kazan, Space Station’lardaki uzaylılarla konuş ve gemilerini incele. Eninde sonunda işine gelen bir gemi bulursun! Galaksilerde ilerledikçe ‘crashed ship’ noktaları da bulabilirsin ama genelde bu gemileri tamir etmeni gerektirecek efor, gemiye değmiyor.

nomanssky_crashed-ship

Exosuit için ise, droppod arıyoruz. Aşağıda ekran görüntüsü bulunan minik arkadaşı görür görmez e’ye basıp, inip içinden 10.000 unit fiyattan başlayan, her yeni alan için ise 10.000 unit artan fiyatlarla depo alanı (slot) satın alabiliyoruz. (Resmen soygun!)

nomanssky-droppod

Bu noktada depo alanın olduğunu varsayalım, eh 1-2 gezegen (belki de galaksi?) gezmişsindir de. Peki ne yapıyoruz? Biz kimiz? Neden buradayız? Bu ahiret sorularını bir yana koyarsak, oyunda ilerleme şeklini basitçe iki yola indirgeyebiliriz. Bir galakside uzun uzun zaman geçirip o galaksideki ırklarla kanka olmaya çalışabiliriz tabii. (Gek’leri kim sevmez?!) Bunun için her gezegende monolithler arayıp, her gördüğümüz uzaylıdan yeni kelime istemek iyi bir yöntem. Ama aslında bir galakside çok da takılmamak lazım. Niye mi? Sadece bir kelimeyle açıklayabilirim… AtlasPass! Bela gibi her yerde karşımıza çıkan bu AtlasPass V1, V2, V3…

Peki bu AtlasPass nasıl alınır?!

Bunları elde etmeyi araştır internette, space anomaly bul diyecekler. Bunun için boş boş  dolaşma, hemen söyleyeyim – 4. galaksi zıplamasında bu Atlas ile karşılaşıyorsun ve seni 5. zıplamanda anomaly’e yönlendiriyor. Orada da sana bu AtlasPass’ler veriliyor.

nomanssky-space-anomaly

 

2 yol demiştik… Biri, Atlas’ın sana göstereceği yol, diğeri ise oyunu ‘bitirme’ odaklı oynayanların tercih edebileceği, merkeze kestirme yol sağlayan karadelikler. Yine Atlas’a gelince tabii bu seçenekler ortaya çıkıyor o yüzden başta dediğim gibi, durma zıpla! (Yani, 4. Galaksiye koş…)

nomanssky-galaxy-map

iPhone 7 Duyuruldu

Titanic Live