in

Nihayet Suicide Squad

Sonunda izledim! Peki nasıldı? Okuyun o zaman…


İlk fragmanı gördüğümden beri çok büyük bir heyecanla bekliyorum Suicide Squad ‘ı. Sonunda beklenen gün geldi ve Nihayet Suicide Squad ‘ı izledim. Çok da memnun kaldım. Film eleştirmenlerinin ne kadar gereksiz tipler olduğunu bir kere daha anladım. Bu filmden bir çoğumuzun beklentisi belliydi zaten. Ve evet Suicide Squad bu beklentileri fazlasıyla karşılamaya yetiyordu. Ha filmin kötü yanları yok mu? Elbette var. Mesela filmin son sahnelerindeki gereksiz duygusallık. -.- etkisi oluşturdu yüzümde. Bir de sahne yeterince kötü değilmiş gibi o sahneyi daha dramatik hale getirmek için yavaş çekim yapmak, tuz biber ekti sahnenin kötülüğüne.

Bir başka eleştiri; film çok Deadshot’tı. “Deadshot & Suicide Squad” bile olabilirmiş filmin adı. Şimdi bu biraz göreceli bir durum aslında, kesinlikle kendi kişisel görüşüm. Neden olduğunu bilmiyorum bunun. Ya Will Smith ağırlığını koymuş  ya da… Dediğim gibi bilemiyorum sebebini. Ama bu kadar Deadshot olmayabilirdi. Bir de işin acı olan tarafı film ne kadar çok Deadshot’sa o kadar az Joker olmuş ki bu kadar renkli bir karakter oluşturup bunu 4-5 dakika izleyiciye sunmak pek hoş olmamış.

Filmi görmek istememin ana sebepleri:

  • Harley Quinn: Evet filmi görmek isteme  sebeplerinden biri kesinlikle o… Film içerisinde güzel yönleri vardı, ama yukarıda da dediğim gibi duygusal sahnelerde biraz cıvıtmıştı tüm karakterler. Harley Quinn’in o yukarıda bahsettiğim sonlarda bulunan sahnede bir karesi var, dersiniz ki bu Küçük İbo! Yapmayın abi!

harley-quinn-scene

  • Yeni bir Joker: Aslında çok gerekli miydi bilemiyorum? Şahsen Jack Nicholson ve Heath Ledger Joker’leri favorim. Ama Jared’ın Joker’i için de izlemeden karar vermek istemiyordum doğrusu.suicide-squad-joker

    Şimdi izledim, ne düşündüm. Gerçekten de ilginç bir karakterdi ama çok az yer verildiği için henüz kendisini benimseyemedim ne yazık ki. O yüzden “şu an için” benim karakterim değil ama, zamanla her şey değişebilir tabii. 😉 Aşağıda sizler için bir video buldum. Bir Joker kıyaslaması, izleyin derim:

Ve diğer karakterler. Eğlenceli bir takım yaratmayı başarmışlar. Yalnız Slipknot’ın da hemen öldürülmesi güzel değildi. Hayır adamı koymuşsun oraya, tamam öldüreceksin ama bırak biraz kendini göstersin yapabileceklerini göstersin. Maharetlerini anlayalım değil mi?

Ama tüm bunlara rağmen Suicide Squad beni gerçekten çok eğlendirdi. Bir haftasonu sinemaya gideyim, şöyle iyi bir Hollywood aksiyonu izleyeyim, bir de içinde şöyle sağlam karakterler olsun diyen insanlara bire bir bu film!

Son olarak IMDB puanı da şöyle:


Suicide Squad (2016) on IMDb

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Boğaz’da Açık Hava Sineması

Elton John Konseri