in

Barış Manço

Ah Barış Abi Aşkolsun!

Bazı müzikler, bazı müzisyenler sanırım kolay kolay eskimiyor. Bunu Barış Abi için söylemek benim için çok acı bir şey aslında. Neden denecek olursa; kendisi aramızdan çok erken-çok genç ayrıldı. Bu ayrılık olmasaydı belki de daha bizlere verecek birçok şeyi olacak bir değerimizdi Barış Manço.

Barış Manço - Anahtar
Barış Manço – Anahtar

Eskimeyen Barış Manço Şarkıları

Bugünlerde sürekli dinliyorum Barış Abi’nin şarkılarını. Çevremdekilere de hatırlatmak istiyorum… Neyse ki bunu yapan tek kişi değilim. Biliyorsunuz Kung fu’nun yeni albümünde de bir Manço parçası mevcut. Hem de öyle pek bilinmeyen bir parça “Eğri Büğrü” … Grubun düzenlemesi de Barış Abi’ye yaraşır olmuş doğrusu. Aşağıda parçayı dinleyebilirsiniz.

Kung Fu – Eğri Büğrü (Barış Manço Cover)

Parçanın orijinal kaydı ise:

Barış Manço – Eğri Büğrü

Kung fu’yu bu çalışma için tekrar kutlayıp konuma geri dönüyorum.

Dediğim gibi bugünlerde bulabildiğim tüm parçalarını tekrar tekrar dinliyorum ve bu parçaların arasında bazı kayıtlar var ki gerçekten de çok önemli çok nadir kayıtlar. Aslında sadece şarkılar da değil; katıldığı programları, yaptığı konuşmaları da dinlemek çok hoş oluyor ki burada da Mançoloji çıkmadan ve aramızdan ayrılmadan 20 saat önce verdiği son röportajını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Barış Manço Son Röportajı

Bu konuşmada da Barış Mançoloji’nin son albümü olacağını söylemiş. Söyleşiyi izlediğinizde de göreceğiniz gibi Barış’ın bu denli enerjik görünüp bu söyleşiden 20 saat sonra aramızdan ayrılması hayli üzücü…

Peki bu yazıyı yazma ihtiyacını neden mi hissettim?

Cevabı çok basit; günümüzde alarm vermekte olan müzik piyasamızın bir zamanlar aslında ne kadar kaliteli olduğunu hatırlatmak istedim. Son olarak benim de belki Barış Abi’den en çok sevdiğim şarkılardan olan Alla Beni Pulla Beni’yi paylaşmak isterim…

Barış Manço – Alla Beni Pulla Beni

Herkese mutlu günler…

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

One Love 12

Hayalet Hikayeleri – Gezgin