in ,

Damien Rice Konseri

Günümüzün en önemli şarkıcı/şarkı sözü yazarları listesinde ismini zirvede görebileceğimiz İrlandalı sanatçı Damien Rice, zihinlerin çok özel yerlerine kazınan birbirinden önemli şarkılarını seslendirmek için 29 Temmuz’da Zorlu PSM sahnesinde.

Juniper isimli grubuyla müzik kariyerine başlayan Rice, şairane şarkı sözleri ve duru sesinin gücüne daha çarpıcı bir şekilde tanıklık ettiğimiz solo kariyerine ise 2002 tarihli ilk albümü O’yla başladı. Sadeliğin en görkemli, samimi ve akılda kalıcı örneklerine rastlayabileceğiniz, adeta birer sesli kitap niteliğindeki The Blower’s Daughter, Volcano ve Cannonball gibi hit şarkılarla büyük bir hayran kitlesi edinen Damien Rice, dünyanın en önemli müzik festivallerinde sahne aldı. Birçok film ve dizinin soundtrack’inde tercih edilen Damien Rice şarkıları, yer aldıkları sahneleri ölümsüzleştirmeyi başardılar.


O’nun 4 yıl sonrasında, 2006 yılında yayınlanan ikinci albüm 9, ilk albümün başarısını devam ettirdi. Folk temelli birbirinden etkileyici şarkıların yer aldığı 9’ın ardından 8 yıl boyunca sessizliğini koruyan İrlandalı sanatçı, 2014’te yılın en iyi albümlerinden biri olarak tanımlanacak My Favourite Faded Fantasy’le geri döndü. Ünlü prodüktör Rick Rubin’in prodüktörlüğünü üstlendiği bu geri dönüş, bizlere My Favourite Faded Fantasy, I Don’t Want To Change You ve The Greatest Bastard gibi Damien Rice’a özgü dinamiklere sahip şarkıları sundu.
Rice, kendi solo kariyeri dışında birçok önemli iş birliğine de ismini yazdırdı. Fransız sanatçı/aktris/şarkıcı Melanie Laurent’ın ilk albümü En t’attendant’taki 5 şarkıda Rice’ın imzasını görebilirsiniz.

damien-rice-2
Damien Rice Konseri 29 Temmuz 2016 21:00 Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro, İstanbul’da

Birçok insanın hayatının soundtrack’inde yer alan, dinleyicileri için büyük anlam ifade eden şarkıların sahibi Damien Rice, 29 Temmuz’da unutulmaz bir konser deneyimi için Zorlu PSM sahnesinde olacak. 2016 yazını çok daha anlamlı kılacak bu konseri kaçırmayın.

Damien Rice Konseri Bilet Fiyatları

Ön Satış fiyatları sadece ilk 500 bilet için geçerlidir.
1. Kategori 

Ön Satış 145.00 TL
Genel Satış 160.00 TL

2. Kategori 
Ön Satış 125.00 TL
Genel Satış 140.00 TL

3. Kategori 
Ön Satış 100.00 TL
Genel Satış 110.00 TL

4. Kategori 
Ön Satış 75.00 TL
Genel Satış 85.00 TL

5. Kategori 
Ön Satış 65.00 TL
Genel Satış 70.00 TL

 

Kaynak Biletix

Biletler Biletix’te: http://www.biletix.com/etkinlik/TKDMR/TURKIYE/tr

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Oyun İndirimleri: G2A Paskalya Dönemi

David Bowie Computer

Eski DOSlar – MS-DOS Oyunları