in ,

Steam Gitti, Yaşasın Epic Games

Steam’in ülkemizde dolar kurundan satışa geçmesinden sonra…

Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda PC oyuncularının vazgeçilmezi Steam, Türkiye’de artık TL yerine dolar ile satış yapacağını açıkladı. Haliyle hepimizde ciddi bir panik ve sonrasında burukluk yaşandı. Çünkü önceden 15-20 liraya oynadığımız oyunları artık 500 TL civarı fiyatlara oynamak durumunda kalacaktık.

Bununla ilgili çok yorumlar, sorular, konuyu cevaplamaya çalışanlar oldu. Şahsi olarak kur artışı gününden bu yana oyun fiyatlarına bile bakmadım Steam’de. Kur değişimi öncesi de favori platformum olan Xbox Gamepass PC üzerinden devam ediyorum. Ama orada bir yerlerde gizli bir hazine vardı ve içine dalmamak olmaz elbette. Gelin birlikte dalalım Epic Games hazinesine.

Aramızda Epic Games ile Bedava GTA 5 Almayan Var mı?

Biliyorsunuz Epic Games’in çoğumuzun hayatına girişi verdiği ücretsiz oyunlarla olmuştur. Platform bu sayede inanılmaz bir veritabanına kavuşmuştur sanıyorum. Düşünsenize, hiç planlarınızda yokken, birden eposta adresinizi adınızı vs. bilgilerinizi bedava oyununuzu almak için veriyorsunuz. Eh her şeyin bir bedeli var diye boşuna söylenmiyor. İşte siz de Epic Games ismini duyduysanız, çok yüksek ihtimalle bu ücretsiz dağıtımlardan birinde duymuşsunuzdur.

Gelin Epic’te Çok Ucuza Bulacağınız Oyun Listemize Başlayalım

Listede seçtiğimiz oyunların hepsini oynamadık ama ilk intiba olarak güzel olduğunu düşündüklerimizi de ekledik. 🙂

 1. Merchant of the Skies

  Epic Fiyat: 25 TL — Steam Fiyat: 14.99 $ (435 TL)

  Merchant of the Skies, basit üs kurma ve ticaret yapma oyunu olarak adlandırılabilir. Ama bütün bu üsler ve ticaret bulutların üzerinde yapılıyor. Oyuna bir gökyüzü gemisi kaptanı olarak başlıyorsunuz, gelişip kendi ticaret filonuzu kuruyorsunuz. Merchant of the Skies satın alın.

 2. The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition

  Epic Fiyat: 399 TL — Steam Fiyat: 37.99 $ (1100 TL)

  The Witcher 3: Wild Hunt oynamayan var mıdır bilmiyorum. Ama hala oynamadıysanız artık deneyin. Gerek hikaye, gerek grafik olarak kesinlikle beklentileri karşılıyor. Hele ki yakın zamanda çıkan ücretsiz remastered update’i ile… The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition satın alın.

 3. Ancestors: The Humankind Odyssey

  Epic Fiyat: 59.99 TL — Steam Fiyat: 9.99 $ (290 TL)

  Ancestors: The Humankind Odyssey ile insanoğlunun gelişimine, evrimine tanık olun…  İnsanlığın doğumu sırasında Neojen Afrika’yı keşfederken tehlikelerden korunun, ilerleyin, gelişin. Korkularınızı yenerken topraklarınızı genişletin ve nüfusunuzu artırıp, klanınızı büyütün. Ancestors: The Humankind Odyssey satın alın.

 4. Spiritfarer – Farewell Edition

  Epic Fiyat: 50 TL (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 12.50 TL)Steam Fiyat: 29.99 $ (873 TL)

  Aslında ölümle ilgili olan Spiritfarer – Farewell Edition bize yakınlarımızla zaman geçirmeyi, anı yaşamayı, hayattan keyif almayı ve en önemlisi veda etmeyi öğretiyor. Tüm bunlar kasvetli gelebilir. Ama oyun çizimleriyle, hikayesiyle, müziğiyle ve oynanabilirliğiyle tam tersi. Minnoş, tatlı, iç ısıtan bir oyun. Spiritfarer – Farewell Edition satın alın.

 5. Oxygen Not Included

  Epic Fiyat: 39 TL — Steam Fiyat: 12.49 $ (363 TL)

  Oxygen Not Included bizim de çok beğendiğimiz, detaylı bir rehberini yaptığımız oyunlardan. Bu oyunda da neler olup bittiğini anlayana kadar duplicant’larınız stresten altlarına yapacak, kusacak, etrafı parçalayacak ve siz onların pisliğini temizlemeye çalışırken küfredip kapatmak isteyeceksiniz. DURUN. Kapatmayın, sakince rehberimizi okuyun. Buradan da Oxygen Not Included satın alın.

 6. Frostpunk

  Epic Fiyat: 49 TL (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 9.80 TL)Steam Fiyat: 14.99 $ (435 TL)

  Hadi insanlığı kurtaralım! Dünya üzerinde kalan son insan topluluğu olarak, şehrinizin altyapısını ve insanların ihtiyaçlarını yönetmeniz gerekiyor! İş başına! Bakalım o kritik kararı almanız gerektiğinde neler yapacaksınız? Frostpunk satın alın.

 7. Airborne Kingdom

  Epic Fiyat: 39 TL — Steam Fiyat: 12.49 $ (363 TL)

  Airborne Kingdom ile göklerde süzülmeye devam ediyoruz. Bu seferde bulutların üzerinde bir şehir kuruyoruz. Airborne Kingdom satın alın.

 8. Brothers: A Tale of Two Sons

  Epic Fiyat: 49 TL (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 9.80 TL)
  Steam Fiyat: 7.99 $ (233 TL – (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 1.99 $ – 58 TL) )

  Brothers: A Tale of Two Sons İsveçli yönetmen Josef Fares ve Starbreeze Studios tarafından hazırlanan bu harika oyunda iki kardeşe yolculuklarında rehberlik edeceksiniz. Oyunun en ilginç yanı ise tek oyunculu oynarken iki kardeşi aynı anda kontrol edebilmeniz. Brothers: A Tale of Two Sons satın alın.

 9. The Escapists 2

  Epic Fiyat: 60 TL (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 15 TL)
  Steam Fiyat: 10.49 $ (305 TL – (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 2.62 $ – 76 TL) )

  Hapishane hayatı mı? Hiç merak ettiniz mi, acaba nasıl bir şeydir… Evet bunun bile oyunu var. Buyurun bakalım, The Escapists 2 aşırı iyi fiyatıyla sizleri bekliyor. Dünyanın en zorlu hapishanelerinden kaçmak için her şeyi riske atın. En büyük hapishaneleri keşfedin! Yoklamalara katılarak, hapishane işlerini yaparak ve katı rutinleri takip ederek hapishane kurallarına göre yaşamak zorunda kalacaksınız; tüm bu süre boyunca özgürlük teklifinizi tasarlayın. The Escapists 2 satın alın.

 10. AER

  Epic Fiyat: 25 TL (Yazımız yazılırken ekstra indirimli! 2.5 TL)
  Steam Fiyat: 11.99 $ (349 TL)

  Gökyüzü maceralarımıza devam ediyoruz. Bu sefer bir kuşa dönüşüp gökyüzünde yüzen adalardan oluşan bir dünyayı keşfediyoruz ve türlü deneyimler yaşamak için uçuyoruz. AER satın alın.

Bunca oyun önerisinden sonra neler yaşadığımı anlamışsınızdır sanırım. İşte Oyun Dikkat Dağınıklığından kastım bu!

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

2024’e girerken, kendin için yapabileceğin 7 şey!

20 Dilde Şerefe Demek! Cheers