in

Hindi Zahra Istanbul’da

Hindi Zahra | 18 Kasım 2011 20:00 | CRR Konser Salonu, İstanbul

 

Fas doğumlu olan Hindi Zahra,  “Cheikha Rimitti” ve “Ümmü Gülsüm” gibi divaların geleneksel müziğinden, çöl Rock’n Roll‘unun büyük Mali’lisi “Ali Farka Toure” nun Blues’undan ve “Ismael Lo“nun halk müziğinden etkilendi.


Daha sonra Akdeniz üzerinden Paris’e geçip Louvre’de çalışmaya başlayan Zahra, “Bu benim sanatla buluşmamdı” diyor ve ekliyor: “Çocukken düşüncelere dalıp giderdim, hep doğayla temastaydım. Tablolar da bana bu hissi verirdi. Resimler de müzik gibi her zaman huzur vericiydi. Ses her zaman benim hayalgücümün yakıtı oldu.”

2005 yılında Hindi Zahra, bir yılda 50’den fazla şarkı yazdı. Kırk dakikalık “Handmade” albümü prodüksiyonu ve aranjmanı tamamen kendisi tarafından yapılmış on bir şarkıyı içeriyor. İlk albümü olmasına rağmen klasikleşmiş duygusu veren olgun tavrıyla, dikkat çekiyor. Kendine has üslûbunu, halk-caz müziği ve güney Fas köklerini bendirle, “Ganoua” bas gitarla ya da Berberi unsurlarıyla zenginleştiriyor.

 

Hindi Zahra, “her zaman aşkla ilgili” şarkılarını seslendirmek üzere, 18 Kasım akşamı, sevenlerini keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

 

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 56.00 TL
2. Kategori – 45.00 TL
3. Kategori – 34.00 TL
4. Kategori – 23.00 TL

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

Comments

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar

The Duke Ellington Orchestra TIM Show Center’da

Keşanlı Ali Destanı