in

Super Mario Run Çıktı

Mario Bros Efsanesi iPhone’lara Geri Döndü!

Super Mario özellikle 90’larda çocuk olanların vazgeçilmezlerinden biridir. Nintendo bize süper bir kıyak yaparak Super Mario Run ile iPhone’lara hızlı bir dönüş yaptı. Super Mario Run ‘ın duyurusu Nintendo ve Apple ortaklığı ile iPhone 7 etkinliğinde duyurulmuştu hatırlarsanız.

Oyunun çıkış tarihi ise 15 Aralık olarak duyurulmuştu. Biz de dün çılgınca oyunu beklemeye başladık. Çıksa da oynasak diye. Oyun dün akşam saatlerinde yayınlandı. Her ne kadar duyuru listesinde olsak da oyunun çıktığını kendi çabalarımızla öğrendik. Bu biraz üzücü oldu doğrusu. 🙁 Oyunun boyutu 173 MB. Ülkemizin bugünlerde yaşadığı internet hız problemlerini düşününce yüklemesi biraz bekletti. Sabırsızlığımız arttı, arttı…

Super Mario Run Uygulama İkonu
Super Mario Run Uygulama İkonu

Sonunda Super Mario Run ikonunu telefonumuzda gördük… 🙂 Oyun açılışında tekrar bir yükleme olması özellikle bu oyunu bekleyenleri sıkabilir “benim gibi” … Neyse oyun başladı bir tutorial aşaması ardından bölümler göründü. Toplam 6 dünya, her dünya içerisinde 4 bölüm var. Bu 4 bölüm içerisinde ise 3’er renkli altın toplama seviyesi var.

Super Mario Run Oyun Ekranları
Super Mario Run Oyun Ekranları

Artılarıyla Eksileriyle Super Mario Run

Oyunu kısaca değerlendirmek gerekirse:

Artıları

Gerçekten çok akıcı. Temelde yapmanız gereken tek şey ekrana dokunmak. Kısaca bir tap & run diyebiliriz. Ama tabii kendi içerisinde bu tap’leri farklılaştırmışlar. Mesela ekrana parmağınızı basılı tutunca karakterin daha yükseğe zıplaması gibi.

Çok renkli! Mobil oyuncuları çok güzel yakalamış. Son derece renkli ve eğlenceli.

İçeriği zengin. Super Mario Run’ın farklı oyun modları var. İlk olarak Princess Peach ve Mantar Krallığını kurtarmak için klasik dünya ile oynayabiliyorsunuz. Rally bölümleri mevcut. Burada ise farklı oyuncularla karşılaşıp onların skorlarını aşmaya çalıştığınız bir bölümde oynayabiliyorsunuz. Mushroom Kingdom Builder modu ile kendi krallığınızı kurup bonus oyunlar oynayabiliyorsunuz.

Eksileri

Oyun şu anda sadece iOS cihazlarda oynanıyor. Ve işin üzücü yanı, uzun bir süre de Android’e yayınlanmayacakmış deniyor. Bu durumda iPhone ya da iPad sahibiyseniz oyunu indirmek için hemen tıklayın.

İnternet bağlantısı olmadan Super Mario Run oynayamıyorsunuz.

İlk dünyanın 3 bölümünü oynabiliyorsunuz. 4. dünyadan itibaren uygulama içi ücretleme sistemi devreye girip, uygulama sizden diğer bölümleri açmak + 3000 altın ve 1 tane ? bloku karşılığında 26,99 TL istiyor.

Bu Oyun Çok İyi! Oynayın, Oynatın!

Artıları ve eksilerini karşılaştırdığımızda bize göre oyun alınıp oynanmalı! Özellikle eski Super Mario hayranları oyun sesleri ile eski günleri anıp duygusal anlar yaşayabilir. Bizce denemeden geçmeyin.

Super Mario Run’ı Telefonuna Yükle

 

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

neptune tarafından yazıldı.

it was 2 hours before neptune.

10 Ücretsiz Mockup PSD

Bilgisayarda Android Uygulamaları Nasıl Çalışır?